Середа, 09.07.2025, 18:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя початкових класів Качаненко Юліїї Олександрівни

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 4
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог матеріалів

Головна » Файли » Поради батькам

Батьківські збори
12.11.2016, 10:14

Що потрібно знати батькам про педикульоз!

Коли у дитини виявляють педикульоз - багато батьків впадають в паніку і починають переживати почуття сорому. І це марно. Якщо у дитини завелися воші - це не означає, що сім'я не охайна. Проведені останніми роками в Європі дослідження довели, що воша віддає перевагу чистому волоссю і тілу і не боїться води.

Педикульоз або вшивість - специфічне паразитування на людині вош, що харчуються його кров'ю. Розрізняють три види вош: платтяні, головні і лобкові.

Платтяна воша живе в складках і швах білизни і одягу, де відкладає яйця, які приклеюються до ворсинок тканини, а також до волосся на тілі людини. Платтяні воші найбільш небезпечні в епідеміологічному відношенні, оскільки можуть стати переносниками висипного тифу, поворотного тифу, волинської лихоманки.

Головна воша живе і розмножується у волосистій частині голови, переважно на скронях, потилиці і темряві.

Лобкова воша живе на волоссі лобка, брів, вій, вусів, пахвових западин.

Оскільки воші не стрибають, не літають, а бігають, зараження головним і платтяним педикульозом може відбутися при прямому контакті, тобто при дотику волосся, від використання заражених речей (шапок, рушників, постільної білизни, гребінців). Лобковий педикульоз передається головним чином при інтимних контактах.

Одін з головних ознак педикульозу - це сильне свербіння в місцях поразки. При головних вошах - в потиличній частині і за вухами, при платтяних вошах - в зоні щільного прилягання одягу до тіла, при лобковому - в зоні лобка, брів, вій, пахвових западин.

Сьогодні аптечна мережа міста пропонує широкий спектр ефективних педікулоцидов для боротьби з головним педикульозом з докладною інструкцією по застосуванню. Після використання даних препаратів необхідно промити волосся проточною водою з шампунем і додатково промити волосся теплим 5 %-им водним розчином столового оцту. Проте, після використання будь-яких засобів слід обов'язково прочесати голову частим гребенем, заздалегідь пропустивши через зубці ватний жгут, рясно змочений оцтом і видалити кожну гниду уручну.

Для позбавлення від лобкових вош дорослій людині слід збрити волосся в місцях їх виявлення. У маленьких дітей лобкові воші знаходяться на бровах, віях і їх зняття скрутне і хворобливо для дитини.

При виявленні платтяних вош, найбільш небезпечних в розповсюдженні висипно-тифозної інфекції, слід не приховувати і не намагатися самостійно справитися з даною проблемою.

Обов'язковим при всіх видах педикульозу є прання натільної і постільної білизни і речей дитини, ураженої педикульозом, окремо від інших речей з подальшим пропрасовуванням праскою з відпарюванням. У сім'ї, де відбулося зараження однієї людини, потрібно оглянути всіх членів сім'ї.

Шановні батьки! Ви повинні стежити за охайністю і дотриманням особистої гігієни вашої дитини:

щотижневе миття тіла і волосся із зміною і пранням натільної і постільної білизни;

систематичне чищення верхнього плаття, одягу, постільного приладдя;

регулярне вологе прибирання приміщень;

стрижка і щоденне розчісування з оглядом волосистої частини голови

Якщо Ви виявили у Вашої дитини педикульоз, перш за все, будь ласка, не панікуйте, а виберіть будь-який зручний для Вас варіант дій.

Тільки спільними зусиллями можна справитися з педикульозом!

Что же нужно делать, если у вашего ребенка обнаружили педикулез?

 

Прежде всего, каждые 7-10 дней тщательным образом осматривайте волосы ребенка на наличие педикулеза. В случае его выявления, нужно провести соответствующую обработку головы, то есть дезинсекцию. Для этого в настоящий момент существует широкий ассортимент препаратов: Педикулин, Педицид, Ниттифор, Нитилон, Локодин, Лонцид, 20% суспензия бензилбензоата, 0,15% водная эмульсия карбофоса и много других.

Нанесите на волосы один из вышеуказанных препаратов, завяжите голову полиэтиленовым платком и полотенцем, выдержите соответствующее время согласно с инструкцией. После этого промойте волосы проточной водой с мылом или шампунем и нанесите теплый 5-10% столовый уксус, завяжите голову полиэтиленовым платком и полотенцем, выдержите еще 30 минут, прополощите в проточной воде, после чего вычешите густым гребнем погибших вшей и гниды.

 

Это чрезвычайно кропотливый, но важный процесс. Нужно помнить, что, проводя борьбу с педикулезом, осуществляется профилактика сыпного тифа. Какая связь между вшами и сыпным тифом, спросите вы. Как известно, чтобы возникло инфекционное заболевание, необходимо взаимодействие трех компонентов: источника инфекции, факторов ее передачи и благоприятного организма. К величайшему сожалению, все эти компоненты сегодня наблюдаются в нашем обществе. Источник инфекции - это люди, которые когда-то давно переболели сыпным тифом, а теперь периодически болеют его рецидивирующей формой - болезнью Бриля. Поэтому они содержат в своей крови возбудитель сыпного тифа - риккетсии Провацека Вши - являются фактором передачи, питаясь кровью, именно во время укусов они могут передавать возбудителей заболевания здоровым людям.

Следовательно, проводя борьбу с педикулезом, мы проводим профилактику распространения сыпного тифа.

Чим небезпечний педикульоз?

На тілі людини паразитують три види вошей: головні, платтяні та лобкові. Платтяні та головні воші є переносниками висипного тифу, волинської гарячки і зворотного тифу. Оскільки платтяні та лобкові воші зараз зустрічаються дуже рідко, а кількість головного педикульозу, навпаки, зростає, то мова піде саме про нього.

 Воші протягом свого життя, перебуваючи на тілі людини і живлячись її кров'ю, у своєму розвитку проходять три стадії: яйце (тобто гнида), личинка і статевозріла воша. Яйце має довгасту форму, жовтувато-білого кольору, міцно склеєне з волоссям за рахунок речовини, що виділяє самка.

 Головна воша найчастіше живе у волосяній частині голови, в основному на скронях, потилиці, тімені. Тривалість життя дорослої особини 27-38 діб. Самка відкладає на волоссі до 4 яєць на день, а за життя, відповідно, - до 160 штук.

 Живиться воша кров'ю. Поза тілом людини головна воша живе 24 години, платтяна - 7-10 діб. Розповсюджуються паразити, переповзаючи з однієї людини на іншу під час безпосереднього контакту (за хвилину вони долають 20 см). А також при користуванні спільними речами: одягом, білизною, головними уборами, гребінцями, щітками для волосся. Збереженню проблеми із завошивленням сприяють скупченість населення, недотримання правил особистої гігієни, значні міграційні процеси.

 Останнім часом почастішали випадки виявлення педикульозу в дітей, які живуть у нормальних умовах, дотримуються правил особистої гігієни. Це, певною мірою, пояснюється біологічними особливостями вошей.

 

Що ж треба робити, якщо виявили педикульоз?

 

 Перш за все, кожні 7-10 днів ретельно оглядайте волосся на наявність педикульозу. В разі його виявлення, треба провести відповідну обробку голови, тобто дезинсекцію.

 Для цього зараз є широкий асортимент препаратів: Педикулін, Педицид, Ніттифор, Нітилон, Локодин, Лонцид, 20% водно-мильна суспензія бензилбензоату, 10% водно-мильно-гасова емульсія, 0,15% водна емульсія карбофосу.

 Нанесіть на волосся один із вищевказаних препаратів, зав'яжіть голову поліетиленовою хусткою і рушником, витримайте відповідний час згідно з інструкцією. Після цього промийте волосся проточною водою з милом або шампунем і нанесіть теплий 5-10% столовий оцет, зав'яжіть голову поліетиленовою хусткою і рушником, витримайте ще 30 хвилин, прополощіть у проточній воді, після чого вичешіть густим гребінцем загиблих вошей та гниди.

 Це надзвичайно кропіткий, але важливий процес.

 Треба пам'ятати, що, проводячи боротьбу з педикульозом, здійснюється профілактика висипного тифу. Який зв'язок між вошами і висипним тифом, запитаєте ви. Як відомо, щоб виникло інфекційне захворювання, необхідна взаємодія трьох складових: джерела інфекції, факторів її передачі та сприятливого організму. На превеликий жаль, усі ці чинники сьогодні спостерігаються в нашому суспільстві.

Джерело інфекції - це люди, які колись давно перехворіли на висипний тиф, а зараз періодично хворіють на його рецидивну форму - хворобу Бриля. Тому вони містять у своїй крові збудник висипного тифу - рикетсії Провачека. Воші живляться кров'ю і саме під час укусів можуть передавати збудників захворювання здоровим людям. Як свідчать дані Львівського науково-дослідного інституту епідеміології, 96% дітей не мають імунітету до висипного тифу. Все це створює реальну загрозу виникнення та розповсюдження висипного тифу на Україні. Отже, проводячи боротьбу з педикульозом, ми проводимо профілактику виникнення висипного тифу.

Категорія: Поради батькам | Додав: yulchik
Переглядів: 501 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
uCoz