Вправи і задачі на засвоєння таблиці
множення та ділення.
Повторення залежності між
компонентами та результатом дій першої сходинки.
Тема: Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення та ділення;
повторення залежності між компонентами і результатом дій
першої сходинки.
Мета: закріпити табличне мнодення та ділення на 2 і 3; формувати вміння
і навички розв'язування задач; розвивати логічне мислення, математичну
мову, увагу, вміння працювати самостійно; виховувати почуття доброти
у взаємовідношеннях один з одним, почуття товариства.
Обладнання: цифри, картки з завданням.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ви сідайте тихо діти,
Домовляємось: не шуміти.
Тож гаразд, часу на гаймо
І урок розпочинаймо.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми уроку
1. Сьогодні на уроці ми закріпляємо таблицю множення і ділення
на 2 і 3, розв'язування задач. Вас чекає багато цікавих завдань.
2. Девіз нашого уроку
Знаєш сам — допоможи другові. (другу)
3. Актуалізація знань учнів
- Згадайте, що ви знаєте про множення.
4. Мікрофон
- Що називається множенням?
- Як називаються числа при множенні?
- Чому ми вивчаємо таблицю множення?
ІІІ. Основна частина
- 1.Усна лічба
1. Прочитайте вирази з однаковими значеннями
2 * 4 2 * 9 3 * 4
3 * 2 2 * 3 3 * 6
2 * 6 4 * 2
2. Порахуйте обчислювальні ланцюжки і відповідь покажіть цифрою
(написані на картках).
21: 3 2 * 9 14: 7 3 * 9
+ 3 : 3 * 6 - 3
: 2 + 40 - 10 + 4
3. Цікава задача
Котенят двох хлопчик взяв,
Молока їм в мисці дав.
Два у кошику сидять,
Два їсти хочуть та нявчать.
Годувати треба всіх...
Скільки разом буде їх? (6)
4. Підручник стор. 132 № 786 (усно)
5. Математичний диктант
- записати тільки відповідь (пишемо у стовпчик). Вирази на картках
2 * 5 14: 2
3 * 6 24: 3
2 * 7 15: 3
3 * 8 8: 2
- числа другого стовпчика помножити на 2 і записати відповідь
2 * 3 = 6 прочитайте по-різному
6. Перевірка домашнього завдання
2 * 3 + 8 = 14 9: 3* 2 = 6
2 * 4 + 9 = 17 3 * 8 + 4 = 28
2 * 7 + 6 = 20 10: 2 + 20 = 25
- прочитайте приклади, де відповідь
а) кругле число
б) однозначне число
в) 1 дес 4 од, 1 дес 7 од
г) де значення дорівнює 25, 28
д) де числа можуть ділитися на 2, на 3
Фізкультхвилинка
7. Самостійна робота.
Робота у групі.
Кожна група вибирає завдання карткою (картки червоного, зеленого
та синього кольору)
1в●ч 2в●з 3в●
9: 3 * 2 * 1= 10: 2 * 1= 2 * 8 =
3 * 6: 2 3 = 18: 3 *2 = 14: 2 =
2 * 6:3 * 2 = 6: 2 * 3 = 18: 2 =
8: 2: 2 * 9 = 12: 2 * 3= 3 * 4 =
Перевірка роботи.
8. Гра «Так — ні»
(На дощці написнні приклади) Вчитель показує число. Коли число є відповідь, говорять хором «ТАК» і читають приклад. Коли число є не відвовідь говорять «НІ».
Числа, які показує вчитель — 6, 13, 18, 7, 15, 9, 8, 1.
12:2 3*4 21:3
2*9 3*5 27:3
10.Робота у групах «Вгадай слово»
Кожна група має одну картку з прикладами, відповідь кожного приклада, це буква, з якої починає складатися слово.
Фізкультхвилинка.
9. Розв'язування задач. Диференційована робота.(Задача на картках)
В їдальню привезли 8 пакетів борошна по 3 кг у кожному. Витратили 10 кг. Скільки кілограмів борошна залишилося в їдальні? Аналіз задачі Прочитайте задачу самостійно. -Про що відомо? -Що невідомо? (Кожна група має своє завдання, уважно прочитайте і виконайте завдання) 1- розв'язування задачі за діями 2- скласти вираз 3- розв'язування двома діями) 12 Розвиток логічного мислення/по картках Самостійна робота ІІІ. Підсумок уроку. Сьогодні ви добре працювали на уроці. Знайдіть слово, яке я хотіла вам сказати. Прочитайте слово, читаючи через дві літери М р л о д р л т в о у в д е к ц б ж і ! На уроці мені сподобалось, як працювала група №2, і всі учні отримують 10б. Не зовсім удалась робота групи №5. На наступному уроці вони будуть працювати краще.
Додаток до уроку
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
Ж
|
З
|
І
|
Ї
|
К
|
Л
|
М
|
Н
|
О
|
П
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
Р
|
С
|
Т
|
У
|
Ф
|
Х
|
Ц
|
Ч
|
Ш
|
Щ
|
Ь
|
Ю
|
Я
|
|
|
|
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
30
|
32
|
33
|
|
|
|
|
1*5+20=
|
|
|
|
1*3-2=
|
|
|
|
2*5+7=
|
|
|
|
1*0+13=
|
|
|
|
2*8+17=
|
|
|
|
9:3*2*1=
3:6:2*3=
2*6:3*2=
8:2:2*9=
|
10:2*1=
18:3*2=
6:2*3=
12:2*3=
|
12:2=
2*8=
14:2=
3*9=
|
9:3*2*1=
3:6:2*3=
2*6:3*2=
8:2:2*9=
|
10:2*1=
18:3*2=
6:2*3=
12:2*3=
|
12:2=
2*8=
14:2=
3*9=
|
9:3*2*1=
3:6:2*3=
2*6:3*2=
8:2:2*9=
|
10:2*1=
18:3*2=
6:2*3=
12:2*3=
|
12:2=
2*8=
14:2=
3*9=
|
9:3*2*1=
3:6:2*3=
2*6:3*2=
8:2:2*9=
|
10:2*1=
18:3*2=
6:2*3=
12:2*3=
|
12:2=
2*8=
14:2=
3*9=
|
|
|
|
|
|
|
21: 3
+3
:2
|